Executiveeffect
  • Start
    • Affärsresor
    • Expertråd
    • Inspiration
    • Kontor
    • Ledningsmöten
    • Livsstil
    • Möteskultur
    • Personlig utveckling
    • Rekrytering
    • Styrelsearbete
    • Säkerhet
  • Member
  • Utvalda mötes- & eventlokaler
  • Profiler
  • Krönikor
  • Karriär
  • Verktyg
  • EVENTLEVERANTÖRER
  • Partners
    • IMA – International Management Assistants 
    • Scandinavian XPO
    • Robot Event
    • 7A
    • Koncept & Event
    • Trippus
    • OneMotion
    • Elite hotels
    • Fotografiska
    • Citykonferensen
    • Golfbaren
    • Liberty International
    • Style Scandinavia
    • Mindley
    • Spritmuseum
    • Maxim
    • Artipelag
    • Aronsborg
    • Season Hotel
    • Kajen Nacka strand
    • Palacio de Cantalobos
    • Switzerland Convention Bureau
    • Scanworld
  • Annonsera
  • Om oss
Skip to content

2025-05-27 | Event

Välkommen till Mötesbaren på sommarverandan hos Fotografiska

Den 16 juni bjuder Executiveeffect med systersajter in till ledarskapsföreläsning och mingel på Fotografiska i Stockholm. Anmäl dig här!

Välkommen till Mötesbaren på FotografiskaVälkommen till Mötesbaren på Fotografiska
Kom och låt dig inspireras av föreläsningen: Kulturen som gör skillnad med Fia Westerberg, upptäck mötesmöjligheterna på Fotografiska och delta i  efterföljande mingel på Affärsforumet Mötesbaren. Så boka in den 16 juni i  kalendern!

När: 16 juni klockan 16.15 – 21.00
Var: Fotografiska, Stadsgårdshamnen 22 Stockholm

Anmäl dig här!

Tider:

16.15 Båt 1 från Kajplats 19, Strandvägen – inklusive exklusiv visning av möteslokalerna (Max 48 platser)

17.00 Båt 2 från Kajplats 19, Strandvägen – du kommer direkt till föreläsningen (Max 48 platser)

17.30 – Välkomstdrink

17.50 – Föreläsning – Kulturen som gör skillnad 
Bakom varje framgångsrikt företag finns en kultur som lyfter människor – inte bara processer. I den här föreläsningen delar Fia Westerberg med sig av sina erfarenheter från att forma företagskulturer som både inspirerar och skapar resultat. Med värme, skärpa och praktiska exempel får du nya perspektiv på hur kultur kan bli din starkaste konkurrensfördel.

18.20 – Snabb rundtur i aktuell utställning med guide
18.40 – Mötesbaren drar igång på Verandan
Vi bjuder på dryck (2 enheter), mingelmat och härlig sommarstämning.

21.00 – Mötebaren stänger ner (Ingen returbåt)

Välkommen till Mötesbaren på sommarverandan hos Fotografiska

Om Fia Westerberg

Fia är en av Sveriges främsta utbildare och mest uppskattade föreläsare inom service- och ledarskap, med en imponerande bakgrund inom att bygga högpresterande företagskulturer. Hennes filosofi bygger på att företagets framgång vilar i händerna på medarbetarna, och att det är vanorna och beteendena hos personalen som skapar verkliga resultat.

Fia är en engagerande föreläsare och utbildare som visar hur en passionerad och levande företagskultur kan bli ett företags starkaste konkurrensmedel. Hon inspirerar organisationer att förvandla sina affärsstrategier och värdegrunder till en kultur där varje medarbetare förstår och lever företagets vision, vilket skapar långsiktig framgång och kundnöjdhet.

Varmt välkommen! 

Anmäl dig här!


Mötesbaren är ett återkommande affärsforum som arrangeras av Effect-sajterna med målsättningen att presentera spännande mötesplatser och samtidigt bjuda på inspiration och trevligt mingel.

Eventeffect | Executiveeffect |Influencereffect | Saleseffect | Passioneffect 

Inbjudan till föreläsning och mingel i Stockholm – 17 oktober

 

Redaktionen [email protected]

Läs mer:

Välkommen till Mötesbaren den 31 augusti – en kväll för bättre möten och starkare relationer

Välkommen till Mötesbaren den 31 augusti – en kväll för bättre möten och starkare relationer

Arbetar du med att boka, planera eller genomföra möten och event? Den 31 augusti kl. 17.00–20.00 bjuder vi in till en inspirerande kväll på Clarion Hotel Stockholm. På programmet står RelationsBoost med Micke Darmell, visning av hotellets nyrenoverade mötesmiljöer och självklart Mötesbaren med dryck, mingelmat och nya kontakter.

SheMeets Event avslutade säsongen på Fotografiska – med nya insikter, nätverk och höstplaner

SheMeets Event avslutade säsongen på Fotografiska – med nya insikter, nätverk och höstplaner

Inspirerande samtal, nya perspektiv och stark gemenskap. När SheMeets Event, en del av Nordic Meeting & Support Institute AB, samlade sitt nätverk på Fotografiska i Stockholm för säsongens sista träff stod ledarskap, kommunikation och erfarenhetsutbyte i fokus. Kvällen bjöd på både föreläsning, nätverksdiskussioner och en exklusiv visning i en av huvudstadens mest uppskattade mötesmiljöer.

EA-mingel på Ad Astra by Elite: energi, nätverkande och mötesinspiration i italiensk miljö

EA-mingel på Ad Astra by Elite: energi, nätverkande och mötesinspiration i italiensk miljö

Det blev en kväll fylld av energi, nya möten och inspirerande samtal när Executiveeffect samlade Executive Assistants, chefsassistenter och andra yrkesverksamma till ett exklusivt EA-mingel på Ad Astra by Elite i Södertälje.

Mötet som kompass – när kulturen visar vägen framåt

Mötet som kompass – när kulturen visar vägen framåt

Annons

När världen rör på sig – politiskt, socialt och mänskligt – blir valet av mötesplats mer än en praktisk fråga. Det blir ett strategiskt beslut.
Men kanske är det också ett tecken på att något håller på att skifta. I takt med att världen förändras växer behovet av att mötas på riktigt. Att samlas. Tillsammans. För det är i mötet mellan människor som idéer formas, riktningar pekas ut – och framtidstro föds.

Svenska Möten
STHLM Möten
Annonsplatta gron
Modul 300x250 px EE Mindley

BESTÄLL VÅRT KOSTNADSFRIA NYHETSBREV

Jag godkänner EventEffect Nordics personuppgiftspolicy *Personuppgiftspolicy

Nätverk

Bli en del av kunskaps- och yrkesnätverket: Executiveeffect – Member klicka här!

Krönika

Utbildning

- Distansutbildningar

AKTUELLT ERBJUDANDE

Modul Mindley

Lediga Jobb

  • Kansliansvarig – Stockholm – Sjukhusläkarna
  • Executive Assistant Operations – Linköping – JobBusters AB
  • Executive Assistant – Mjölby – Poolia Sverige
  • Vd‑koordinator – Uppsala – Länsförsäkringar Uppsala
  • Executive Assistant to the CEO – Stockholm – Lovable
  • Office Manager – Västerås – Østnes Helicopters
  • Junior Executive Assistant – Stockholms kommun – Schneider Electric
  • Office Manager & EA till CFO – Stockholm – The Nutriment Company
  • Office Manager – Stockholm – Hacksaw Studios
  • Uppdragsledare inom administration – Linköping – Saab
  • Office Manager – Upplands Väsby – Airsafe Sweden AB
  • Executive Assistant – Stockholm – me+
  • Executive/Admin Assistant – Stockholm – American Express
  • Office Manager – Malmö – Atos Medical
  • Executive Assistant – Stockholm – Electrolux Group
  • Executive Assistant Lead – Stockholm – Neko Health
  • Administrative Assistant – Stockholm – JPMorgan Chase
  • Interim Executive Assistant – Stockholm – Jurek Recruitment & Consulting
  • Executive Assistant – Solna – CGI
  • Senior Executive Assistant & Founder Operations – Stockholm – BW Technologies AB

Mest läst

Från assistent till AI-dirigent – så kan EA-rollen förändras

Från assistent till AI-dirigent – så kan EA-rollen förändras

AI håller på att ta nästa steg i arbetslivet – från verktyg som svarar på frågor till digitala agenter som själva kan utföra uppgifter. Executiveeffects redaktion spanar på vad utvecklingen kan innebära för Executive Assistants och ser en möjlig förflyttning: från att administrera arbetet till att allt mer dirigera hur det blir gjort.
Upptäck en av Sveriges mest inspirerande mötesdestinationer – exklusiv fam-trip med utbildning och middag

Upptäck två av Sveriges mest inspirerande mötesdestinationer – exklusiv fam-trip med utbildning och middag (Bara några platser kvar!)

Investera en halv dag – eller följ med på en skräddarsydd resa som du sent kommer att glömma. Välj mellan att följa med på hela resans upplägg eller endast utbildning och middag i Göteborg.
Tillbaka efter semestern? Så hjälper du hjärnan att komma igång igen

Tillbaka efter semestern? Så hjälper du hjärnan att komma igång igen

Att gå från semesterläge till full arbetsvecka kan vara en större omställning än vi tror. Mejl, möten och informationsflöden konkurrerar snabbt om uppmärksamheten. Forskaren Peter Thorvald lyfter fyra enkla sätt att hjälpa hjärnan tillbaka till en fungerande arbetsrytm.
Välkommen till Mötesbaren den 31 augusti – en kväll för bättre möten och starkare relationer

Välkommen till Mötesbaren den 31 augusti – en kväll för bättre möten och starkare relationer

Arbetar du med att boka, planera eller genomföra möten och event? Den 31 augusti kl. 17.00–20.00 bjuder vi in till en inspirerande kväll på Clarion Hotel Stockholm. På programmet står RelationsBoost med Micke Darmell, visning av hotellets nyrenoverade mötesmiljöer och självklart Mötesbaren med dryck, mingelmat och nya kontakter.
Nu öppnar EA-barometern 2026 – hjälp oss kartlägga yrkesrollen

Delta i EA-barometern 2026 – hjälp oss kartlägga yrkesrollen

För andra året i rad genomför Executiveeffect EA-barometern, en undersökning som kartlägger villkor, utmaningar och framtidsfrågor för Executive Assistants, chefsassistenter och andra administrativa nyckelpersoner.

 

Executiveeffect.se - Oberoende nyheter, expertråd, inspiration och verktyg för ​dig​ som jobbar närmast ledningen i företag och organisationer.
Eventeffect Nordic AB, Vasagatan 28, 111 20 Stockholm
Vi följer GDPR och använder cookies. Läs mer här.

Eventeffect.se | Passioneffect.se | Saleseffect.se | Influencereffect.se | | Greatplacesinsweden.com