Executiveeffect
  • Start
    • Affärsresor
    • Expertråd
    • Inspiration
    • Kontor
    • Ledningsmöten
    • Livsstil
    • Möteskultur
    • Personlig utveckling
    • Rekrytering
    • Styrelsearbete
    • Säkerhet
  • Member
  • Utvalda mötes- & eventlokaler
  • Profiler
  • Krönikor
  • Karriär
    • Lediga Jobb
  • Verktyg
  • EVENTLEVERANTÖRER
  • Partners
    • IMA – International Management Assistants 
    • Scandinavian XPO
    • Robot Event
    • 7A
    • Koncept & Event
    • Trippus
    • OneMotion
    • Elite hotels
    • Fotografiska
    • Citykonferensen
    • Golfbaren
    • Liberty International
    • Style Scandinavia
    • Mindley
    • Spritmuseum
    • Maxim
    • Artipelag
    • Aronsborg
    • Season Hotel
    • Kajen Nacka strand
  • Annonsera
  • Om oss
Skip to content
2023-06-14 | Annons

Premiär för House of Christmas – Stockholms största julfest

Memento Event lanserar ett nytt koncept inför julen där de gör en takeover av Münchenbryggeriet för att anordna årets största julfest. “Vi känner att Stockholm behöver något nytt och där föddes idén till att själva skapa en modern julshow med extra allt, säger Micke Eriksson, VD för Memento Event.

Automatiskt utkast

Fredagen den 8 december förvandlas Münchenbryggeriet till en färgsprakande julshow i nattklubbsmiljö. Underhållningen är i fokus där stämningen byggs upp successivt under kvällen med fantastiska artister, ljusshow och dj. På menyn står traditionellt julbord och under middagssittningen utlovas en förstklassig underhållning. När klockan slår 22 öppnas dörrarna upp till Stockholms största julfest med flera dansgolv, barer, dj:s och självklart grymma entertainers.

Som gäst kan du förvänta dig en maxad all-nighter med traditionellt julbord, grym underhållning och pulserande feststämning! Vi tummar inte på något denna kväll och lovar en upplevelse utöver det vanliga, säger Micke Eriksson.

House of Christmas på Münchenbryggeriet är ett riktigt bra alternativ för större företag med upp till 800 anställda men passar såklart även de mindre företagen den 8 december. Är ni ett företag med över 400 medarbetare och inte får ihop det den 8 december går underhållningskonceptet House of Christmas att genomföra andra datum och i andra lokaler.

Datum och bokning:

8 december

För mer info och bokning, besök houseofchristmas.se

Marknad [email protected]

Läs mer:

Inbjudan: Få full kontroll på företagets möten – spara tid med smart ​verktyg

Webinar: Exklusiva möten som gör skillnad – upptäck kraften i chambre séparée

Välkommen till ett inspirerande och exklusivt webinar med Magdalena Höglund från STHLM Möten. På bara 30 minuter får du ta del av kunskap och insikter som kan förvandla dina möten – från vardagliga till oförglömliga. 23 oktober 2025, 09:30–10:00.

Hur du vinner rummet när du förklarar spelregler

Inbjudan: Få full kontroll på företagets möten – spara tid med smart ​verktyg

Inbjudan: Så lyckas du med företagets julbord

Julbordet är ofta årets mest uppskattade tillfälle på företag och organisationer, och många gånger är förväntningarna höga hos medarbetarna. Här bjuder vi på tips om olika format för julfirandet och var du hittar rätt ställe med fantastisk mat med alla viktiga detaljer på plats för att eventet ska bli riktigt lyckad.

Jens Edgren - Veckans Mindley profil

Jens Edgren – Veckans Mindley profil

Annons

Jens Edgren är veckans profil på Mindley. Med en unik kombination av djup erfarenhet inom försäljning, coaching och beteendeförändring, hjälper han säljare och chefer att nå snabbare och mer hållbara resultat.

Annonsplatta gron
IMA banner

BESTÄLL VÅRT KOSTNADSFRIA NYHETSBREV

Jag godkänner EventEffect Nordics personuppgiftspolicy *Personuppgiftspolicy

300x250 studio puck

Tillgängliga nätverk

 
  • IMA - International Management Assistants Sweden
  • Inhouse - Nätverket för Executive Assistants
  • The Pace - Nätverk för executive assistants
  • EGN - Nätverk för executive assistants
  • Chefssekreterarna Skåne
  • Cassto
  • Dialog - Kompetensnätverket för Executive Assistants
  • Handelskammarens Nätverk för VD-assistenter

Krönika

Utbildning

- Distansutbildningar

AKTUELLT ERBJUDANDE

Lediga Jobb

Mest läst

Då&Nu: Åsa Tassdal har gått från virtuell pionjär till vd med hjärta

Då&Nu: Åsa Tassdal har gått från virtuell pionjär till vd med hjärta

När Executiveeffect intervjuade Åsa Tassdal 2019 hade hon precis lämnat sin roll som Executive Assistant på Sweco för att starta sitt eget företag – Virtea – ett av Sveriges första bolag som erbjöd virtuella assistenttjänster. Sex år senare möter vi en vd som fortfarande brinner för samma sak: att ge fler chefer tillgång till riktigt bra assistans – med strategi ...
Säkra din plats på EA Summit 2025 – boka till early bird-pris senast 6 oktober

EA Summit 2025: Framtidens ledningsassistent i praktiken (16 platser kvar!)

Executiveeffect arrangerar EA Summit 2025 den 17 november med temat ”Framtidens ledningsassistent – AI, kommunikation, ledarskap och projektledning i praktiken”.
EA Summit 2025 samlar Sveriges ledningsassistenter – ”Rollen står inför sitt största skifte någonsin”

EA Summit 2025 samlar Sveriges ledningsassistenter – ”Rollen står inför sitt största skifte någonsin”

Den 17 november 2025 äger EA Summit 2025 rum på Ingenjörshuset i Stockholm — en halvdagskonferens för Sveriges ledningsassistenter med temat ”Framtidens ledningsassistent – AI, kommunikation, ledarskap och projektledning i praktiken”. Bakom arrangemanget står Executiveeffect, och VD samt projektledare Victor Träff berättar hur deras egen branschundersökning har format programmet.
Port Du Soleil i Göteborg rankas som världens 25:e bästa nattklubb

Port Du Soleil i Göteborg rankas som världens 25:e bästa nattklubb

Port Du Soleil har nyligen blivit utsedd till världens 25:e bästa nattklubb i den prestigefyllda globala nattklubbsrankingen ”International Nightlife Association”. Inte nog med det – klubben har även vunnit priset som den mest miljövänliga nattklubben på listan. Tävlingen, som avgjordes tidigare denna vecka, är baserad på en samlad bedömning från en expertjury, branschfolk och röster från nattklubbsbesökare världen över.
"Jag tackar Kjell Enhagers glassboomerang!"

Jag tackar Kjell Enhagers glassboomerang!

Executiveeffects chefredaktör Sophia Loader berättar i sin krönika om hur ledarskapskonsulten Kjell Enhagers tips om glassboomerangen hjälpt henne och om vikten av få personer att göra saker av egen fri vilja.

 

Executiveeffect.se - Oberoende nyheter, expertråd, inspiration och verktyg för ​dig​ som jobbar närmast ledningen i företag och organisationer.
Eventeffect Nordic AB, Vasagatan 28, 111 20 Stockholm
Vi följer GDPR och använder cookies. Läs mer här.

Eventeffect.se | Passioneffect.se | Saleseffect.se | Influencereffect.se | | Greatplacesinsweden.com